Kontakt

Vill du kontakta mama?

Postadress:
mama
Bonnier Magazines & Brands
105 44 Stockholm
Sverige

Budadress:
mama
Lokstallsgatan 9
Stockholm

Vi som gör mama

Chefredaktör/Editor in chief
Louise Bratt Tidmarsh
louise@mama.bonnier.se

Marknadschef/Marketing director
Christine Träff
christine.traff@mag.bonnier.se

Annonschef/Sales manager
Helena Taube Rehnmark
Helena.taube.rehnmark@mag.bonnier.se

Redaktionschef & kreativ modechef/Managing editor & creative fashion director
Malin Lundberg Aguilera
malin@mama.bonnier.se

Webbredaktör/Online editor
Lisa Nylén
lisa.nylen@mag.bonnier.se

Projektredaktör/Project editor
Matilda Andersson
matilda@mama.bonnier.se

Projektredaktör/Project editor (tjänstledig)
Caroline Borg
caroline@mama.bonnier.se

Redaktör/Editor
Nina Hampusson
nina@mama.bonnier.se

Redaktör/Editor
Maija Mårtensgård
maija@mama.bonnier.se

Ansvarig redaktör skönhet/Beauty editor
Carin Carlgren
carin@mama.bonnier.se

Redaktör skönhet/Beauty editor
Frida Fahrman
frida@mama.bonnier.se

Art Director
Vendela Zandén
vendela@mama.bonnier.se

Formgivare/Layout
Therese Lundell
therese@mama.bonnier.se

Formgivare/Layout (tjänstledig)
Karin Nordkvist
karin@mama.bonnier.se

PRENUMERATIONSÄRENDEN

Har du en fråga om din prenumeration eller premie? Kontakta kundservice här.

Halvårsprenumeration (5 nr): 249 kr
Helårsprenumeration (11 nr): 529 kr

Kontakta kundservice på telefon: 08-454 95 19 (öppet vardagar 08-18)

Automatisk kundservice: 08-454 95 50 (öppet dygnet runt)

Vill du prenumerera på mama? Här hittar du våra erbjudanden.

Vill du få vårt nyhetsbrev gratis? Signa upp dig här.

Om mama

mama är din ”egentid de luxe” och den självklara mötesplatsen för alla fantastiska mammor.

mama.nu är Sveriges största livsstilssajt för mammor, med cirka 300 000 besökare varje vecka.

Magasinet mama startade 2003 och är Sveriges största livsstilsmagasin för mammor. Du hittar närmaste återförsäljare genom att skriva in ditt postnummer här!

mama arrangerar också ett flertal event under året, såsom mama på rymmen och Årets mama.

Instagram: @tidningenmama

Facebook: tidningenmama

Nyhetsbrev: anmäl dig här för mama-inspiration varje vecka!

App: Ladda ned mama PLUS för ännu smidigare läsning i din iPhone!

Prenumerera

Som prenumerant får du tidningen först av alla direkt hem i brevlådan. Just nu har vi oslagbara erbjudanden – du hittar dem här nedanför!

Vill du teckna en halvårs- eller helårsprenumeration till rabatterat pris, klicka här!

Vill du ge bort mama som gåva, halv- eller helårsprenumeration, klicka här!

Läs mama på din iPad här.

Har du frågor om din prenumeration eller din premie?
 På vår kundtjänst kan du enkelt utföra dina prenumerationsärenden. Du loggar in med ditt prenumerationsnummer och postnummer.

För personlig kundservice kan du även ringa vår kundservice på 08-454 95 10. De har öppet måndag till fredag mellan klockan 8-18.

International
For international subscriptions, please email us with your request to our customer service pren.mam@bt.bonnier.se

Read mama on your iPad here.

Annonsera

Vill du annonsera på mama.nu, i magasinet mama, eller göra ett samarbete med oss eller någon av våra omtyckta bloggare? Kanske vill du sponsra något av våra populära event eller synas i vårt nyhetsbrev? Kontakta vår annonschef Helena Taube Rehnmark för en skräddarsydd lösning som passar just dig: helena.taube.rehnmark@mag.bonnier.se

Hur många når mama?
För att se aktuella siffror över vår trafik hänvisar vi till KIA-index.

Här hittar du information om vår målgrupp, format och priser.

Magasinet mama har 71 000 läsare i räckvidd (Orvesto helår 2016) och kommer ut med 11 nummer per år.

Facebook tidningenmama:
+30 000

Instagram @tidningenmama:
+20 000

mama nyhetsbrev:
+10 000